rozbiorka domu

Wiele osób kupuje nieruchomość wyłącznie dla działki, na której stoi dom. Zachodzi więc konieczność, aby obiekt budowlany wyburzyć. Można to zrobić na kilka sposobów, w tym wykorzystując doświadczoną firmę od rozbiórek. Nigdy nie należy wykonywać rozbiórki obiektu na własną rękę.


Rozbiórka domu to bardzo poważna rzecz i powinna być wykonywana na podstawie odpowiednio przygotowanego projektu, przez doświadczonego wykonawcę, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Taka metoda postępowania oczywiście znacząco ułatwia komfort pracy oraz zapewnia wszystkim bezpieczeństwo, które jak wiadomo w szeroko rozumianej branży budowlanej jest najważniejsze.

Odpowiednie przygotowanie projektu

Wiele oczywiście zależy od tego, z jakim obiektem budowlanym mamy do czynienia. Sprawa jest łatwiejsza, gdy chodzi o mniejszy budynek, np. dom jednorodzinny. W przypadku kamienicy czy bardzo dużego domu o skomplikowanej budowie trzeba opracować dedykowane metody rozbiórki. Dodatkowo konieczne jest to, aby brać pod uwagę: rodzaj terenu, możliwości wykorzystania cięższego sprzętu, bezpośrednie otoczenie działki, zabudowę, dojazd, możliwość postawienia kontenerów na gruz i odpady budowlane.

Zobacz także: https://xoxomag.pl/kominek-w-salonie-3-powody-dla-ktorych-warto-go-miec/

Metoda wyburzania

Do dyspozycji mamy metodę z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, np. koparek. Takie usługi realizuje firma https://kamm.pl/. Taka metoda pozwala na szybką i bezproblemowy demontaż budynku, rozbiórkę wszystkich elementów betonowych, stalowych i drewnianych. Nie bez znaczenia jest także możliwość sprawnego załadunku materiału rozbiórkowego do kontenerów budowlanych oraz ich wywóz. W przypadku obiektów, gdzie nie ma dojazdu, teren lub zabudowa są specyficzne trzeba się liczyć z koniecznością rozbiórki metodą ręczną.

Doświadczenie wykonawcy – sprawa kluczowa

Rozbiórka, wyburzenia, kruszenie to niezwykle skomplikowane prace, które przede wszystkim musi wykonywać firma, która ma doświadczenie, za sobą zrealizowane tego typu zlecenia, posiadająca odpowiednie zaplecze techniczne.

Niezwykle ważne jest to, aby w odpowiedni sposób dopasować rodzaj rozbiórki oraz narzędzia do tego, z jakim obiektem mamy do czynienia. Drugą kwestią jest ścisłe trzymane się wytycznych, które zawarte są w projekcie rozbiórki. To będzie gwarantować, że podczas prac rozbiórkowych nie będziemy mieli do czynienia z niespodziankami, które w tym przypadku mogą być realnym zagrożeniem dla życia.

One Reply to “Jak szybko przeprowadzić rozbiórkę małego domu?”

Leave a Comment