dieta

Sezon letni to oczywiście wakacje, na które wszyscy czekamy. Wielka chęć podróżowania, zwiedzania nowych miejsc lub odwiedzenia starych, które kochamy i lubimy, spędzanie wolnego czasu z dziećmi oraz najbliższą rodziną – wymagają od nas przede wszystkim sprawnego planowania. Również niezwykle jest dla nas to, abyśmy ładnie się prezentowali. Lato to czas, gdy zrzucamy z siebie nadmiar ubrań i chętnie prezentujemy naszą sylwetkę. Jak sprawić, aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy oraz poprawić komfort naszego życia?

Lato to zdecydowanie ten czas, gdy chcemy wyglądać możliwie jak najbardziej atrakcyjnie. Aby cieszyć się sylwetką, która jest dla nas idealna, a przede wszystkim odpowiednią wagą i dobrym zdrowiem, powinniśmy podjąć działania zdecydowanie wcześniej – najlepiej jeszcze zimą, lub wczesną wiosną. Chudnięcie i kształtowanie sylwetki to oczywiście proces, który musi potrwać. Wiele zależy od naszego zaangażowania, rodzaju podejmowanych działań, a także naszych indywidualnych uwarunkowań. Warto również odwiedzić takiego specjalistę, jak dietetyk, który określi nasze problemy oraz zaproponuje takie rozwiązania, dzięki którym realnie schudniemy.

Dieta

Pierwszym czynnikiem, który pomoże nam realnie schudnąć jest dieta. Nie schudniemy, jeżeli nie ograniczymy ilości dostarczanych do organizmu kalorii. Jednocześnie musimy zadbać o to, aby jadłospis był przemyślany, odpowiadał naszemu dziennemu – realnemu zapotrzebowaniu na energię. W klinice https://fizjo-clinica.pl/ otrzymamy wszechstronną pomoc dietetyka, który pod uwagę weźmie nasz tryb życia, pracę, dolegliwości zdrowotne.

Aktywność fizyczna

Zdrowa oraz dobrana dieta to jedno, ale aby osiągnąć odpowiedni efekt, zdecydowanie warto również postawić na regularne uprawianie sportu i inną aktywność fizyczną. Dobrym rozwiązaniem jest bieganie, jazda na rowerze, zajęcia fitness, uczęszczanie na basen. To zdecydowanie pomoże w utracie wagi oraz modelowaniu sylwetki.

Zobacz także: https://pg1bogatynia.pl/czy-mozna-samodzielnie-ustalic-sobie-diete-dlaczego-dietetyk-jest-bezpieczna-opcja/

Zdrowy sen i odpoczynek

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak ważny w całym procesie utraty wagi jest odpowiedni sen. Powinniśmy stworzyć sobie dobre warunki do snu, kłaść się spać w miarę o regularnych porach, zdecydowanie ograniczyć ilość czasu, który spędzamy przed ekranem komputera lub telefonu. Aby nasze ciało było w formie, ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy wysiłkiem fizycznym, dietą, a relaksem i odpoczynkiem.

One Reply to “Jak można schudnąć przed wakacjami? 3 sprawdzone sposoby”

Leave a Comment