implanty

Implanty stomatologiczne to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy chcemy skutecznie oraz trwale uzupełnić braki w uzębieniu. Skorzystanie z pomocy doświadczonego stomatologa oraz implantologa sprawi, że efekt końcowy będzie zadowalający, a implanty w niczym nie będą się różnić od naturalnych zębów. Będziemy również mieli szansę na to, aby normalnie się uśmiechać, jeść, rozmawiać.

Aby normalnie funkcjonować i przede wszystkim mieć możliwość swobodnej komunikacji oraz spożywania pokarmów (chodzi głównie o ich rozdrabnianie) nie powinniśmy posiadać żadnych ubytków w uzębieniu. Część osób może nie wiedzieć, że brak nawet jednego czy dwóch zębów może po pewnym czasie mieć bardzo negatywny wpływ na pracę żuchwy, a tym samym przełożyć się na przykład na pojawiające się bóle twarzy. Zdecydowanie więc lepiej zapobiegać niż leczyć. Implanty są jednym z tych wypełnień protetycznych, które dadzą od razu efekt. Dentysta we współpracy ze specjalistą od implantów na pewno zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Estetyczny wygląd jamy ustnej

Każdy z nas chce czuć się komfortowo oraz pięknie wyglądać. Uśmiech, wygląd zębów oraz stan dziąseł pozytywnie wpłynie na nasze dobre samopoczucie oraz upewni nas, że bardzo atrakcyjnie wyglądamy. Brak uzębienia to dyskomfort psychiczny, pewność, że możemy być przedmiotem drwin.

Normalna praca żuchwy

Implanty stomatologiczne są idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta, do reszty zębów. Wyglądają bardzo naturalnie, mają odpowiedni kształt, rozmiar, nie utrudniają zamykania i otwierania jamy ustnej, nie powodują problemów z mową czy gryzieniem. Najważniejsze jest jednak to, że żuchwa pracuje w sposób normalny, nie jest przeciążona, my nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Zobacz także: https://magiakobiet.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-wybielac-zeby/

Trwałość implantów

Implanty są bardzo trwałym wypełnieniem protetycznym, można o tym poczytać na stronie https://www.stomatologiajarzebiny.pl/implanty.html. Decydując się na ich wszczepienie musimy być pewni, że osiągniemy zamierzony efekt, za rok czy dwa nie będzie konieczności powrotu do gabinetu stomatologicznego i dalszego leczenia. Pod tym względem implanty nie mają sobie równych.

Warto dokładnie rozważyć wszczepienie implantów, gdyż znacząco podniosą one naszą atrakcyjność oraz umożliwią normalne funkcjonowanie, w domu, w pracy, na uczelni, podczas spotkań z rodziną czy znajomymi. Dobrze dobrane implanty stomatologiczne to inwestycja we własne zdrowie i wysoki komfort.

Leave a Comment