parkingowe blokady

Blokady parkingowe to bardzo użyteczne urządzenia stosowane w wielu miejscach w celu zabezpieczenia przestrzeni parkingowej. Wyróżnia się tutaj także kilka rozwiązań technicznych. Dostępne są blokady zapadkowe, tematyczne albo automatyczne. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników.

Jakie blokady parkingowe są najpopularniejsze?

Do najbardziej popularnych blokad parkingowych należą na pewno zapadkowe. Bardzo często można je spotkać, a mechanizm składa się tutaj z metalowej zapadki, która może być podnoszona albo opuszczana w celu zablokowania lub odblokowania miejsca parkingowego. Poza tym taka blokada będzie kontrolowana ręcznie lub przy wykorzystaniu klucza. Są także modele, które będą zdalnie sterowane. Poza tym wyróżniamy też blokady parkingowe pneumatyczne. Jest to mechanizm, który, jak sama nazwa wskazuje, będzie korzystać z powietrza albo stężonego gazu. Medium to wykorzystywane jest do podniesienia lub opuszczania blokady. Tego rodzaju urządzenia są bardziej zaawansowane technologicznie i najczęściej sterowane są z wykorzystaniem pilotów.

Dobrze także sprawdzają się blokady automatyczne, które będą zintegrowane z systemami parkingowymi. Mogą to być systemy kart magnetycznych albo systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych, które stają się coraz bardziej popularne szczególnie w dużych miastach. Jeżeli więc jakiś pojazd ma uprawnienia do parkowania na konkretnym miejscu, to wtedy może aktywować blokadę, która automatycznie się podniesie.

Blokady parkingowe dopasowane do potrzeb

Dobrą opcją będą także blokady elektromechaniczne, które korzystają z silników elektrycznych. Napęd ten służy do podnoszenia i opuszczania blokady, a sterowanie najczęściej w tej sytuacji realizowane jest z wykorzystaniem paneli kontrolnych lub za pomocą pilotów.

Generalnie blokady takie stają się coraz bardziej popularne, szczególnie na terenie dużych obiektów. Wszędzie tam, gdzie można spotkać również stojaki rowerowe. Popularyzacja tych urządzeń spowodowana jest rosnącą świadomością w zakresie potrzeb logistycznych użytkowników.

Leave a Comment