aparat powietrzny

W wyniku katastrof budowlanych, pożarów, czy też różnych zapadnięć w kopalniach może dojść do sytuacji, w których ewakuacja jest równie niebezpieczna co pozostanie w miejscu. Wynika to oczywiście z tego, z czego składa się powietrze w takich miejscach. W takich sytuacjach pomagają jednak specjalne aparaty ucieczkowe. Jak one działają?

Gdzie kupić aparat ucieczkowy?

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników warto kupić dobry aparat ucieczkowy Fenzy. Nie jest to jednak sprzęt, którego dostępność jest powszechna i czasem trzeba po prostu poszukać go nieco mocniej. W tym może na szczęście dość wyraźnie pomóc przeglądarka internetowa. Z nią znajdziemy dziś mnóstwo informacji i można ją wykorzystać również, gdy szukamy aparatu ucieczkowego.

Najlepszą ofertę może mieć dobry serwis takich aparatów. W nim zaopatrzymy się również w aparaty powietrzne, czy tez maski filtracyjne Fenzy. W ofercie można liczyć również na ubrania gazoszczelne, detektory gazowe, sygnalizatory bezruchu, specjalne maski twarzowe, latarki strażackie i wiele więcej.

Aparat ucieczkowy – czym jest i jak działa?

Aparat ucieczkowy to specjalny rodzaj urządzenia, które zapewnia użytkownikowi dostęp do powietrza. Jest on przygotowany do działania w najtrudniejszych warunkach, gdy należy kompletnie odciąć użytkownika od powietrza z zewnątrz i pozwala mu na oddychanie czystym powietrzem pełnym tlenu nawet wtedy, gdy przebywa on w niezwykle mocno zanieczyszczonym środowisku, czy też w miejscu, gdzie panują niezwykle wysokie temperatury.

Aparat ucieczkowy zakłada się na przykład w trakcie ewakuacji. Ma on jaskrawe kolory, dzięki czemu można szybko zauważyć osobę, która go nosi. Jest on odporny na wysokie temperatury, a nawet czynniki chemiczne, czy też wilgoć. Po założeniu cała głowa użytkownika znajduje się w specjalnym kapturze, który odcina drogi oddechowe od otoczenia, dzięki czemu można w nim swobodnie oddychać. Jest on ponadto wykonany tak, by zapewniać możliwie jak największą wygodę w trakcie korzystania.

Leave a Comment