fotowoltaika

Każdy chce oszczędzać, dlatego zamiast wydawać pieniądze na nowy system centralnego ogrzewania lub kupować energię elektryczną od dostawcy po drogich stawkach, warto rozważyć korzyści finansowe płynące z zainstalowania w domu paneli słonecznych. Oto 3 powody, które powinny Cię do tego przekonać.

Sprawdzi się w każdym przypadku

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w miejscu, w którym słońce świeci przez cały rok, czy w takim, w którym śnieg pada niemal w każdym miesiącu roku, możesz wykorzystać moc słońca do produkcji energii elektrycznej.

Zobacz również: fotowolatika w Krakowie

Dzięki niesamowitemu rozwojowi technologii nie trzeba już czekać na idealne bezchmurne dni, aby wykorzystać panele fotowoltaiczne – fotowoltaika działa tak samo dobrze w pochmurne dni, jak i podczas słonecznej pogody w środku lata. W obu przypadkach generuje prąd dla Twojego domu czy firmy.

Cena fotowoltaiki spada

Panele słoneczne, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną nie są wcale nowym wynalazkiem – znane są od dziesięcioleci, podobnie jak kominki na gaz. Jednak ich cena przez długi czas była dla przeciętnych konsumentów zbyt wysoka, aby realnie rozważać wykorzystanie ich jako alternatywy dla dostawcy energii elektrycznej.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Cena zarówno samych części, jak i montażu spadła kilkukrotnie w ciągu ostatniej dekady. Warto przy tym pamiętać, że spadek cen nie oznacza niższej jakości. Wręcz przeciwnie. Obecnie wykorzystywane panele są dużo wydajniejsze niż te stosowane jeszcze kilka lat temu.

Obniża rachunki za prąd

Jeśli chcesz obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną, powinieneś rozważyć zainstalowanie na swoim dachu paneli słonecznych. To jeden z najprostszych sposobów na to, aby po prostu płacić mniej za prąd. Ile taka obniżka może wynieść?

Szacuje się, że przy efektywnym systemie, fotowoltaika obniża koszty o nawet 30%. W skali roku, w przeciętnej wielkości gospodarstwie domowym daje to oszczędność na poziomie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Leave a Comment