uv do sitodruku

Sitodruk to proces, który jest bardzo uniwersalny. Dzięki niemu można zadrukowywać zarówno duże, jak i małe powierzchnie. Pozwala drukować na różnych powierzchniach, wykonanych z różnych materiałów. Istnieje wiele różnych farby sitodrukowych, z których każda ma inne zastosowanie. Wysokiej klasy farby rozpuszczalnikowe, wodne i UV umożliwiają wykonanie zadruku najlepszej jakości.

Rodzaj farb do sitodruku

Farby do sitodruku dzieli się na kilka typów. Każdy wykorzystywany jest do innego rodzaju tworzywa i charakteru zadruku. Duże znaczenie przy wyborze ma wielkość powierzchni zadruku, a także druk jedno- lub wielokolorowy. Park maszynowy, na którym wykonywany jest wydruk, również ma duże znaczenie. Wyróżniamy farby UV do sitodruku, farby wodne i rozpuszczalnikowe. Farby UV bardzo szybko wysychają, dzięki czemu proces zadruku jest procesem szybkim i wydajnym. Wykorzystuje się je w sytuacji, gdy potrzebny jest wielokolorowy nadruk. Ten rodzaj farb pozwala na drukowanie na wielu powierzchniach – na  szkle, drewnie, ceramice, nieregularnych kształtach i fakturowanej powierzchni. 

Gdzie kupić farby do sitodruku?

Chcąc drukować na szeroką skalę, należy znaleźć sklep, który będzie posiadał w swojej ofercie bogaty wybór różnych rodzajów farb. Oferowane materiały do sitodruku – sklep DrukSerwis posiada od wielu sprawdzonych producentów, którzy stawiają na jakość. Pracujący w specjalistycznych sklepach pracownicy, dobiorą rodzaj farb pod konkretne zamówienie. Doradzą, jaka farba sprawdzi się na poszczególnych materiałach. Dobór farb to proces złożony i skrupulatny. Dlatego też warto znaleźć odpowiednie miejsce, w którym podczas wyboru będą brane wszelkie istotne czynniki. Wiedza i doświadczenie pracowników, jest ważna by wybrać optymalne rozwiązania. 

Wybierając sklep, w którym zakupy farby do sitodruku, najlepiej kierować się opiniami i doświadczeniem na rynku. Pozwoli to wybrać miejsce zaufane, dysponujące różnymi rodzajami farb i podpowiadające najlepsze rozwiązania dla każdej firmy. 

Leave a Comment