dom opieki

Decyzja o oddaniu seniora do domu opieki nie jest łatwa. Jednak często stoją za nią trudne sytuacje, w których bez specjalistycznej opieki nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Przewlekła choroba, problemy natury psychicznej, mogą sprawiać, ze opieka nad seniorem staje się niemożliwe. Specjalistyczne ośrodki, które świadczą opiekę 24 godziny na dobę, będą mogły zadbać o potrzeby nestorów rodów. Jak wybrać dobrą placówkę?

Prywatność i bezpieczeństwo – dwie ważne kwestie wyboru

Dobry dom opieki dla seniora to miejsce, w którym senior ma możliwość zachowania prywatności i godności. Senior powinien mieć możliwość aranżacji pokoju pod swoje zainteresowania. Możliwość wstawienia swojego łóżka czy biurka to ukłon w stronę szybszej adaptacji w danym miejscu. Żaden ośrodek nie zastąpi domu, ale dobrze, by senior mógł w takim miejscu prowadzić w miarę normalne życie. Dom opieki dla psychicznie chorych w Mazowieckim, powinien zapewniać odpowiednią opiekę lekarzy i pielęgniarek. Dom opieki musi być bezpieczny i dostosowany do szczególnych wymagań osób starszych i niepełnosprawnych. W budynku nie może być barier architektonicznych. Ważne jest także odpowiednie żywienie i jego dobór pod wymagania zdrowotne pacjenta, np. żywienie dojelitowem czy dieta dla cukrzyków.

Jak wygląda opieka nad seniorem?

Bardzo ważną kwestią wyboru domu opieki jest sprawdzenie jak wygląda opieka medyczna i organizacja leczenia i zajęć terapeutycznych. Odpowiedni zespół lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarek powinien dbać o zdrowotne potrzeby pacjentów przez całą dobę. Dom opieki w Mazowieckim powinien udzielić rodzinie seniora, wszelkich informacji dotyczącej zespołu lekarskiego i ich specjalizacji. Weryfikując organizację opieki nad pacjentem warto zapytać czy jest możliwość wglądu w plan czynności wykonywanych dla pacjenta.

Ważny aspektem jest także umożliwienie kontaktów z rodziną i udostępnienie stałego dostępu do informacji o stanie zdrowia pacjenta. Dzięki temu, że będziemy wiedzieć jak funkcjonuje placówka, jaką opiekę zapewnia, jakie dodatkowe rozrywki, jak organizowane są terapie i inne aktywności, zmniejszy nasz stres wywołany, pobytem bliskiej osoby w domu opieki.

Leave a Comment