zakup fortepianu

Z pasji do muzyki niejednokrotnie gotowi jesteśmy zainwestować nawet bardzo duże pieniądze w przepiękne instrumenty. Miłośnicy gry na pianinie albo fortepianie w pierwszym odruchu wychodzą z założenia, że zawsze powinien to być instrument nowy. Okazuje się jednak, że używane też mają wiele atutów.

Fortepian z duszą to musi być instrument z przeszłością?

Z pewnością kupowanie nowego instrumentu jest bardzo dużym przeżyciem. Wszystko to, co dotarło do sklepu z fabryki, robi duże wrażenie. Z drugiej strony fortepiany albo pianina, które mają już kilka lub kilkanaście lat, charakteryzują się wyjątkowym urokiem. Jest coś magicznego w takich instrumentach i są one niejednokrotnie bardziej cenione przez wytrawnych muzyków. Jeżeli na przykład decydujemy się na fortepian używany sprzedaż może być o wiele bardziej opłacalna z uwagi na niższą cenę. To rzeczywiście duży atut, choć wtedy fortepian albo pianino powinny być dokładnie sprawdzone przez specjalistę.

Duża ilość muzyków uważa także, że dźwięk używanego fortepianu jest o wiele bardziej “pełny” i “dojrzały”. W końcu z wiekiem dźwięk fortepianu będzie się zmieniać. A udowodnione jest, że używanie instrumentu przez dłuższy czas niejednokrotnie pozytywnie wpływa na brzmienie.

Unikatowy charakter używanych fortepianów

Dla wielu osób duże znaczenie będzie mieć właśnie ten unikatowy charakter produktu, który już był używany i ma swoją historię. Wówczas mówimy, że jest to instrument z przeszłością. Takie podejście do fortepianów i pianin ma dla wielu osób duże znaczenie szczególnie wtedy, jeżeli szuka się instrumentu z duszą.

Przed zakupem warto też skontaktować się z doświadczonymi rzeczoznawcami instrumentów. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład Serwis fortepianów i pianin – Qualitypiano, gdzie pracują specjaliści, którzy potrafią określić na przykład wartość inwestycyjną. A zakup wiekowego i bardzo dobrego jakościowo instrumentu może być doskonałą lokatą. Jeżeli instrument przedstawia dużą wartość i jest to model rzadki, to z biegiem lat będzie zyskiwać na wartości.

Leave a Comment