oswietlenie

Świetliki tunelowe to doskonały wybór, jeżeli zależy nam na doświetleniu pomieszczeń w domu, są montowane na dachu. Czy rzeczywiście takie rozwiązanie się opłaca? Kiedy warto zdecydować się na montaż świetlików i czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym przypadku?

Świetliki tunelowe – co to?

Świetliki tunelowe to specjalna przeszklona konstrukcja, która jest przeznaczona do montażu na dachu. To dobra opcja w przypadku, gdy zależy nam na doświetleniu poszczególnych przestrzeni w domu, gdzie nie ma okien. Tunel świetlików dachowych może być elastyczny lub stały, może przechodzić przez różnego rodzaju przestrzenie. Świetliki zazwyczaj montuje się tam, gdzie nie ma możliwości wstawienia okien, najczęściej na ostatniej kondygnacji domu. Gdzie umieścić świetliki tunelowe?  Podczas projektowania świetlików musimy wziąć pod uwagę kształt pomieszczenia, jego wysokość oraz funkcję, a także rozmieszczenie wyposażenia. Najlepiej montaż tego typu konstrukcji zaplanować jeszcze na etapie projektowania domu lub podczas wymiany dachu. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć wielu potencjalnych trudności.

Dlaczego warto zdecydować się na świetliki?

Zastanawiasz się, czy świetliki to dobry wybór? Bez wątpienia tak, gdyż jest to rozwiązanie  przyjazne środowisku i ekonomiczne. Dzięki temu można zaoszczędzić energię elektryczną, która obecnie jest coraz droższa. Codzienne doświetlanie ciemnego holu czy blatu kuchennego, z pewnością będzie wiązało się dużymi kosztami, posiadając świetliki, takich problemów można bardzo łatwo uniknąć. Decydując się na świetliki w domu, zyskujemy komfort oraz ciekawą estetykę. Nic nie jest taką ozdobą wnętrza, jak naturalne światło, które wpada do wnętrza domu.

Świetliki tunelowe to dobra propozycja dla każdego posiadacza nieruchomości, w której dostęp do naturalnego światła jest mocno ograniczony. Dzięki temu można w prosty sposób ciekawie zaaranżować przestrzeń i sprawić, że będzie bardziej przestronna.

Leave a Comment