zamowienie projektu domu

Projekty domów są obecnie dzielone na dwie główne kategorie – projekty gotowe oraz projekty indywidualne. Czym są projekty indywidualne? Czy warto je zamawiać? Wyjaśniamy związane z tym kwestie!

Indywidualny projekt domu – co to jest?

Pod pojęciem indywidualnego projektu domu znajduje się rodzaj projektu, który jest przygotowywany specjalnie na zamówienie klienta.

Projekty tego typu są zatem od zera przygotowywane według życzeń zamawiającego, co powala na uzyskanie jedynego w swoim rodzaju planu, który będzie dopasowany również do działki, na której ma być on zrealizowany.

Zamów indywidualny projekt domu jednorodzinnego – biuro projektowe Gliwice – skontaktuj się ze sprawdzonym biurem architektonicznym!

Dlaczego warto wybrać indywidualny projekt domu?

Indywidualny projekt domu jednorodzinnego ma wiele zalet, co powoduje, że jest on dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego warto go wybrać?

W pierwszej kolejności zamówienie indywidualnego projektu domu pozwala na otrzymanie unikalnego i spersonalizowanego projektu, dopasowanego do konkretnych wymagań, stylu życia i preferencji estetycznych poprzez możliwość ścisłej współpracy z architektem.

Takie projekty domów zapewniają również elastyczność pod kątem wykorzystania przestrzeni zarówno na terenie działki, jak i w samej nieruchomości. Przy zamawianiu projektu można wtedy uwzględnić zróżnicowane czynniki, jak orientacja domu względem stron świata, naturalne oświetlenie, widoki, prywatność i specyficzne wymagania dotyczące budynku.

Dzięki indywidualnemu projektowi domu inwestor uzyskuje większą kontrolę nad inwestycją, między innymi wyborem materiałów, wyposażenia i styli architektonicznych. Pozwala to na stworzenie domu, który odzwierciedla całkowicie jego preferencje.

Dodatkowo indywidualne projekty domów umożliwiają wykorzystanie nowoczesnych technologii i instalacji inteligentnego domu. Pozwalają one zaplanować okablowanie, łączność i systemy automatyki już na etapie projektowania, ułatwiając włączenie nowoczesnych technologii w domu.

Warto także wskazać, że skorzystanie z projektów domów jednorodzinnych indywidualnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy posiadania działka jest wymagająca, na przykład jest ona niewielka, ma nietypowy kształt albo znajduje się na wzniesieniu.

Jakie są ceny projektów indywidualnych domów?

Koszty wynoszą od około 80 do ponad 150 złotych za metr kwadratowy zaprojektowanej nieruchomości.

Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych biur architektonicznych lub uzyskać po kontakcie z architektem.

Leave a Comment