Zawartość torebki

Kobiece torebki są bardzo pojemne. Nawet te mniejszych rozmiarów potrafią pomieścić w sobie milion mniejszych i większych rzeczy, które są bardziej lub mniej potrzebne. Zazwyczaj bałagan w swoich torebkach mają te panie, które często ich nie zmieniają. Jak już coś wpadnie w ciemną otchłań, to przeważnie tak szybko z niej nie wypada. Niejednokrotnie można było słyszeć głosy mężczyzn, którzy szukając swoich śrubokrętów lub kluczy, znajdowali je właśnie w damskiej torebce. Jednak dziś skupimy się na tym, co powinno obowiązkowo się w niej znaleźć, aby każda kobieta miała wszystko, czego potrzebuje pod ręką.

Portfel, telefon i kosmetyki – podstawowe wyposażenie damskiej torebki

Każda damska torebka powinna mieć tyle miejsca, aby zmieścił się w niej telefon, gruby portfel wypchany kasą i niezbędne kosmetyki, aby szybko poprawić makijaż. W rzeczywistości wszystkie te przedmioty zajmują sporo miejsca, a problemem wielu kobiet jest nieumiejętne dobieranie torebki do swoich potrzeb. Jak więc wybrać tą idealną?

Portfel jest najważniejszy, choć coraz częściej zaczynamy płacić telefonem. Warto jednak zawsze mieć przy sobie gotówkę, ponieważ nie w każdej knajpie honorują karty kredytowe, czy debetowe. Telefon komórkowy to oczywiście must-have bez dwóch zdań. Dla części kobiet jest to tylko urządzenie służące do wysłania krótkiej wiadomości, czy przeprowadzenia szybkiej rozmowy, natomiast dla innych jest to skarbnica aplikacji ułatwiająca poruszanie się w dzisiejszym świecie. Za pomocą telefonu można sprawdzić nie tylko godzinę, ale także rozkład jazdy autobusów, czy zamówić taksówkę bez konieczności dzwonienia.

Innym równie przydatnym elementem wyposażenia kobiecej torebki jest przynajmniej jeden kosmetyk. Moze to być pomadka, szminka, krem do rąk, czy puder. Panie, które są przygotowane na każdą ewentualność zazwyczaj noszą podstawowe kosmetyki do szybkiego poprawienia makijażu.

Co jeszcze powinno znaleźć się w damskiej torebce?

Odpowiedniej wielkości damska torebka pomieści znacznie więcej niż tylko portfel, telefon, czy kosmetyk. Dlatego też w większych i solidniejszych modelach można znaleźć okulary przeciwsłoneczne, które szczególnie podczas jazdy samochodem się przydadzą. Ponadto część pań lubi tradycyjne rozwiązania i nie po drodze im z nowoczesnymi technologiami. Co to oznacza? A no tyle, że bez długopisu i notesu nigdzie się nie ruszą. Każda kobieta powinna mieć w swojej torebce także awaryjną przekąskę, na wypadek ataku małego głoda.

Leave a Comment