zlomowanie auta

Auto złom to dobry sposób, by zutylizować swoje auto… o ile jest on legalny. Jak jednak sprawdzić, czy oddajemy nasz samochód w dobre ręce?

Dlaczego przy oddawaniu samochodu na auto złom trzeba dopilnować jego legalności?

Gdy nasz samochód już na dobre odmówił nam posłuszeństwa bądź koszt jego ewentualnej naprawy przerastają jego wartość, jest to ostateczny znak, że czas się już pożegnać z naszym pojazdem. Oczywiście jego zutylizowanie musi przebiegać w legalny i bezpieczny sposób. Jeżeli na przykład zachowamy się nieodpowiedzialnie i zostawimy auto w lesie, nie tylko możemy zaszkodzić samym sobie, ale również środowisku. Nie bez powodu jedynymi w pełni legalnymi miejscami, gdzie możemy zostawić samochód do kasacji, jest autoryzowany auto złom w Skarżysku-Kamiennej. Takie ośrodki posiadają specjalne licencje oraz przyrządy, dzięki którym nie tylko pozbędziemy się samochodu, lecz otrzymamy dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu i anulowania polisy OC. To właśnie dlatego samochody należy oddawać tylko do legalnie działających auto złomów. Jeżeli tego nie dopilnujemy, możemy wpędzić się w niemałe tarapaty i mieć spory problem z dopięciem wszelkich urzędowych formalności.

Jak sprawdzić, czy auto złom działa w sposób legalny?

Wiemy już, dlaczego korzystanie z nielegalnego auto złomu nie jest dobrym wyjściem. W takiej sytuacji rodzi się jednak jedno dość ważne pytanie – jak dobrze zweryfikować, czy dany auto złom działa legalnie? Możemy wspomnieć o dwóch wyjściach. Pierwszym jest sprawdzenie, czy dane złomowisko znajduje się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeżeli nie, będzie to naprawdę mocne ostrzeżenie. By być jednak całkowicie pewnym, warto również zajrzeć na przykład na stronę podlegającego pod nasze województwo Urzędu Marszałkowskiego. Bez odpowiedniego zezwolenia wydanego przez marszałka, nie będzie możliwe wystawienie legalnych dokumentów wyrejestrowania pojazdu. Dodatkowo wiele auto złomów działa razem z innymi firmami, na przykład takimi oferującymi Usługi Sprzętem Budowlanym.

Leave a Comment