aranzacja tarasu

Taras to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Pozwala na pełny i spokojny relaks praktycznie o każdej porze roku. Drewniany, wykończony płytkami klinkierowymi, kostką brukową lub płytami betonowymi może stanowić prawdziwe dzieło sztuki. Od sposobu aranżacji zdecydowanie zależy to, jak będzie wyglądał i jaka będzie jego funkcjonalność.


Budując dom, wybierając projekt, planując wszystko od A do Z powinniśmy również zadbać o to, jak będzie wyglądało otoczenie domu. To niezwykle ważna kwestia, o której nie wolno zapominać. Ogród, altana, taras, oczkowo wodne, strefa zabaw dla dzieci, strefa relaksu dla dorosłych – to wszystko ma ogromne znaczenie i odpowiednio dobrane sprawi, że będziemy mogli cieszyć się funkcjonalnością działki.

Szczególnie dużą uwagę warto zwrócić na taras. Tu mamy wiele możliwości do dyspozycji. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest taras na gruncie, bezpośrednio połączony z domem. Jak ładnie go zaaranżować?

Kostka brukowa – materiał solidny i praktyczny

Jednym z najlepszych, a na pewno najbardziej trwałych materiałów, który można wykorzystać do aranżacji tarasu na gruncie jest kostka brukowa. Dlaczego tak chętnie jest wybierana przez wszystkich inwestorów? Chodzi przede wszystkim o wytrzymałość. Kostka brukowa to materiał niezwykle solidny, twardy, mający jednolitą strukturę, odporny na uderzenia, uszkodzenia, środki, czystości, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zobacz także: https://apem.com.pl/ukladanie-kostki-brukowej-3-powody-dla-ktorych-warto-to-robic-z-firma/

Dodatkowo producenci kostki oferują materiał o bardzo różnorodnym wzornictwie, to praktycznie daje nieograniczone możliwości aranżacji. Można bez problemu dopasować kostkę do aranżacji, otoczenia domu. Przy jej pomocy można również bez problemu wykonać np. schody.

Drewno naturalne i kompozyt

To również alternatywa dla wszystkich miłośników bardziej naturalnych materiałów. Drewno to materiał ponadczasowy, praktyczny i bardzo elegancki. Wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia oraz odpowiedniej pielęgnacji, która musi być prowadzona regularnie. Ciekawym wyjściem jest wykorzystanie kompozytu PCV, który jest również elegancki i nie wymaga takich zabiegów, jak drewno.

Płytki

Płytki to standardowe wykończenie tarasu, wymagają sporo cierpliwości i dokładności przy układaniu, a także zastosowania odpowiedniej hydroizolacji, która zapobiegnie wnikaniu wody w przegrody. Dodatkowo płytki trzeba odpowiednio obrabiać, kleić na klej elastyczny, fugować, również pielęgnować odpowiednimi środkami.

Leave a Comment