Czym są nowe technologie?

Terminem „nowe technologie” możemy określić zarówno nowinki, jakie pojawiają się w dziedzinie informatycznej, jak i te dotyczące telefonów komórkowych oraz różnego rodzaju sprzętów elektronicznych, które znacznie ułatwiają nam codzienną pracę, a także relaks i odpoczynek.

Nowe technologie to rozwiązania, które pojawiają się najczęściej w odniesieniu do sprzętów związanych z informatyką, a zatem z komputerami. Można tutaj również wspomnieć o telefonach komórkowych, które obecnie również posiadają znacznie większe możliwości niż jeszcze kilka lat temu. Szybki rozwój nowoczesnych technologii możemy zaobserwować w możliwościach, jakie posiadają nowoczesne komputery, a więc duża ilość wolnego miejsca (na dysku twardym nawet do 1,5TB), a także nowoczesnych systemach operacyjnych (na przykład Windows 7), a także kartach graficznych, które umożliwiają czysty obraz nawet na najbardziej zaawansowanych, nowoczesnych grach. Nowe technologie widzimy również w telefonach komórkowych, które obecnie nie służą już tylko do rozmów, ale także do wysyłania maili czy innych czynności związanych z Internetem.

22.11.2011. 06:44

Nowinki w świecie komputerów stacjonarnych

komputer stacjonarny1

Komputery stacjonarne to obecnie nie tylko dobry przykład na nowoczesną technologię, jaka zmienia się na rynku informatycznym, ale również na możliwości, jakie pokazują producenci, którzy specjalizują się w produkcji i sprzedaży komputerów stacjonarnych.

Nowoczesne komputery stacjonarne to dzisiaj ogromne możliwości, zarówno jeśli chodzi o nowoczesne gry, jak również inne czynności. W komputerach stacjonarnych dyski twarde są obecnie niezwykle pojemne, karty graficzne tworzone są przy pomocy specjalnych części, które umożliwiają jak najlepszy obraz i możliwości związane z zaprojektowanymi, nowoczesnymi grami. Karty muzyczne i mikroprocesory, które potrafią wykonać bardzo wiele operacji naraz, bez obaw, że komputer ulegnie zawieszeniu. Zarówno komputery stacjonarne, jak komputery osobiste posiadają możliwości odtwarzania filmów w tak zwanym formacie Blue-ray, który pozwala na oglądanie obrazów w najwyższej jakości, a filmów w niezwykłej płynności. To nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko pozwala na większy komfort użytkowania komputera.

15.11.2011. 11:54