Najnowsze technologie komórkowe

W dzisiejszych czasach wiele osób nie wyobraża sobie życia bez telefonów komórkowych czy też komputerów oraz przenośnych odtwarzaczy pozwalających na słuchanie muzyki. We wszystkich wymienionych dziedzinach rozwój technologiczny jest niezwykle szybki, dlatego na rynku informatycznym czy komórkowym raz za razem pojawia się coraz to nowszy model.

Najnowsze technologie komórkowe na pewno związane są przede wszystkim z nowoczesnymi modelami telefonów, które obecnie nie służą tylko do komunikowania się poprzez rozmowę, ale również dają możliwość surfowania po sieci internetowej. Nowoczesne telefony komórkowe często określane są jako smartfony, które posiadają dotykowy ekran oraz umożliwiają połączenie z Internetem bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy. Smartfony są obecnie wykorzystywane również do pracy, ponieważ nie ma problemów, aby móc sprawdzić na nich pocztę internetową czy też wysłać maila. Bardzo ważnym aspektem są wspomniane ekrany dotykowe, które pozwalają na łatwiejszą obsługę, a także większy komfort tworzenia na przykład mailów.

08.11.2011. 14:13

Czym są tablety?

tablet

Tablety to nowoczesne rozwiązania, które są dobrze znane wszystkim użytkownikom komputerów oraz nowinek technicznych w zakresie informatyki. Tablet to małe urządzenie, które posiada wiele ciekawych rozwiązań i możliwości, wzorowane na możliwościach, jakie posiada każdy komputer osobisty.

W zależności od producenta czy też modelu, tablet może posiadać funkcje, które w pełni mogą zastąpić komputer, zarówno ten stacjonarny, jak i laptop. Warto dodać, że funkcje, jakie posiada tablet mają również związek z tym, jaki system operacyjny posiadają. Nowoczesność tabletów to także zainstalowany system, który umożliwia nawigację czy korzystanie z tego rodzaju urządzenia. Obecnie tablety posiadają wgrane systemy operacyjne oparte na rozwiązaniach z Windows 7, systemu operacyjnego Android czy iOS Apple. Tablet, tak samo jak komputer, daje możliwość przeglądania stron, tworzenia plików, korzystania z przeglądarek, umożliwia słuchanie muzyki, odtwarzanie filmów czy przeglądanie zdjęć. Warto jednak zaznaczyć, że tablet, mimo iż mniejszych rozmiarów, kosztuje tyle, co średniej klasy laptop.

07.10.2011. 06:02